Profile Picture
  • United States
  • English

Headline

سختی گیرآب

About

سختی گیر آب

به راحتی می توان گفت که هدف از دستگاه سختی گیر آب، نرم کردن آب است. واقعیت این است که هم آب نرم وجود دارد و هم آب سخت و آب نرم به دلیل سطح کلسیم و منیزیم متوسط ترجیح داده می شود. گاهی اوقات آب سخت اگر جوشانده شود نرم می شود، اما این به سطح سختی آب بستگی دارد. یک گزینه بهتر برای نرم کردن آب، استفاده از دستگاه سختی گیر آب یا واحد تبادل یونی است.

آب سخت یک اصطلاح عام است که به عنوان منبع آب مورد استفاده قرار می گیرد و مقادیر زیادی مواد معدنی از زمین را جذب می کند. در درجه اول کلسیم و منیزیم. اگر در مقادیر قابل توجهی فاقد این مواد معدنی باشد، آب به عنوان آب نرم توصیف می شود. آب می تواند به طور طبیعی نرم باشد (منابع آب حاصل از دریاچه ها و نهر ها معمولا نرم هستند). یا به دلیل تصفیه مصنوعی، چه در شرکت آب و برق شهری و چه با استفاده از دستگاه تصفیه آب درون خانه که به عنوان نرم کننده آب شناخته می شود، می تواند نرم باشد.

مشخصات فنی سختی گیر آب

سختی گیر آب نوعی دستگاه فیلتر است که برای از بین بردن کلسیم و منیزیم موجود در آب کمک می کند. سختی گیر های آب در انواع مختلف می باشند.

تبادل یون: این رایج ترین نوع نرم کننده آب در کاربرد های منزل است. با از بین بردن یون های کلسیم و منیزیم و جایگزینی آن ها با یون های سدیم کار می کند، که هیچ یک از اثرات مخرب کلسیم و منیزیم را ندارند.

اسمز معکوس: این دستگاه آب را از طریق غشای نیمه نفوذ پذیر تصفیه می کند که تقریباً 98 درصد نا خالصی های آب را از بین می برد. این یک وسیله گران قیمت است و از مقدار قابل توجهی آب استفاده می کند. اما این نوع دستگاه برای از بین بردن سایر نا خالصی های شیمیایی و همچنین کلسیم و منیزیم بسیار مناسب است.

مشکلاتی که در اثر سختی بیش از حد آب ایجاد می شود.

نگرانی بهداشتی با نوشیدن آب سخت زیاد در مواد معدنی محلول مانند کلسیم و منیزیم وجود ندارد. در صورت وجود مقادیر کمی از این مواد معدنی برای سلامتی ضروری هستند. اما در سطوح بالا، مواد معدنی می توانند در لوله ها و لوازم خانگی باعث رسوب شوند و به تدریج در عملکرد آن ها دخالت کنند. به عنوان مثال: رسوب مواد معدنی در شیرآلات یا آبگرمکن ها ممکن است طول عمر آن ها را کوتاه کند. برخی افراد بعد از حمام یا دوش گرفتن در آب احساس خارش دارند که به دلیل این که مواد معدنی بسیار زیاد است.

مزیت های استفاده از دستگاه سختی گیر آب

• جلوگیری از افت فشار درون لوله های فلزی

• آب نرم شده باعث می شود صابون ها و مواد شوینده به طور موثر تری کار کنند.

• جلوگیری از رسوب درون مبدل های پوسته و لوله یا مبدل های صفحه ای برای راندمان بالا در انتقال حرارت

• جلوگیری از رسوب درون تجهیزات موتورخانه (منبع انبساط، منبع کویل دار، منبع دو جداره) و بالا رفتن راندمان

• استفاده از سختی گیر باعت می شود از وجود لکه های سفید رنگ روی شیرآلات یا سینک ظرف شویی جلوگیری شود.

قیمت سختی گیر آب

قیمت سختی گیر آب وابسته به پارامتر هایی از جمله جنس بدنه، اتوماتیک یا نیمه اتومات بودن شیر، مقدار رزین مورد استفاده، دبی آب تصفیه شده در روز و میزان سختی گل آب ورودی به سختی گیر می باشد.

مجموعه صنعتی مهتاب گستر در زمینه تولید انواع سختی گیر آب به صورت حرفه ای در حال فعالیت می باشد. شما هر گونه نیازی که به انواع سختی گیر و دیگر مدل ها که داشته باشید توسط کادر مجرب و حرفه ای ما در کم ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت به شما ارائه می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سختی گیر آب و نحوه تولید آن ها و همچنین اطلاع از قیمت سختی گیر آب به وب سایت مهتاب گستر مراجعه نمایید.

برای ثبت سفارش با ما در تماس باشید: 09127883721 – 66706377 – 66709528